Uygulamalar

 • Meyve suyu ve şuruphane projeleri ile kendini ülke bazında tanıtan Orbit Mühendislik uluslar arası düzeyde de artan meyve suyu/meyveli içecek/ izotonik içecek/ enerji içecekleri...vb taleplerin üretimi için proses çözümlerini son teknolojiye göre müşterilerine sunmaktadır.

  Meyve sularının şuruphanede hazırlanmasından paketlenmesine kadar olan süreçlerin hepsinde PLC kontrollü tam otomatik çözümler üretmekteyiz. Meyve suyu mühendislik projelendirmeleri neticesinde komple tesis ve ekipmanlar için EHEDG standartlarına ve gıda güvenliğine uygun dizayn ve çözümler sunmaktayız.

   
  With fruit juice and syrup room projects Orbit Engineering introduced itself to local market and by developing its knowledge and know-how Orbit Engineering offers cutting edge solutions integrated with tailor made projects to the customers not only locally but also on international basis for the increasing demand on soft and carbonated drink market.
   
  We are making projects starting from sugar dissolving and syrup room  up to packaging with fully automation integrated with PLC control. Project management is delicatelly handled according to the EHDEG piping and installation rules and also obeying the food safety regulations,too.
   

 • YUKARI